Teroristický útok na "dvojičky" v USA - Žltý stan
15498
post-template-default,single,single-post,postid-15498,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.6.2,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-3,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

Teroristický útok na „dvojičky“ v USA

Pre hasičov, policajtov a záchranné tímy, ktoré sa ponáhľali do zdeformovaných dymiacich trosiek Svetového obchodného centra v utorok 11. septembra 2001, to bolo ako cesta do pekiel. Bez ohľadu na dusné teplo, dym a biely popol sa hnali nájsť tých, čo prežili.

V priebehu niekoľkých hodín po páde veží prišiel prvý tím dobrovoľných duchovných, ktorého cieľom
bolo poskytnúť pomoc a úľavu záchranárom, ktorí nielen reagovali na volanie povinnosti ako profesionáli, alebo boli tiež v šoku a boli zarmútení, pretože stovky obetí boli z ich vlastných radov.

Dobrovoľní duchovní reagovali na výzvu z 11. septembra 2001, prijali akúkoľvek požiadavku, aby pomohli záchranárom a zdravotníkom.

„Bolo to celé o pomoci a to je to, čo sme urobili,“ povedal člen tímu dobrovoľných duchovných. „Bol tam len nevyslovený pocit súnaležitosti, tento paprsok súcitu uprostred tejto zničujúcej skazy. Všetci sme potrebovali jeden druhého a každý jednoducho začal pracovať, našiel čokoľvek, čo bolo treba urobiť a urobil to.“

Desivý pohľad na miesto nešťastia

Dobrovoľní duchovní pracovali, zásobovali záchranárov čímkoľvek, o čo požiadali, a mnoho ďalších vecí. Postarali sa o administratívne a organizačné veci, lokalizovali dôležité vybavovania a materiál bez ohľadu na to, ako vzácne alebo nemožné bolo ich zohnať a poskytovali jedlo, vodu, kávu a oddych v „Kaviarni slobody“, provizórnej jedálni zásobovanej a obsluhovanej dobrovoľnými duchovnými 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Dobrovoľní duchovní reagovali na výzvu z 11. septembra 2001, prijali akúkoľvek požiadavku, aby pomohli záchranárom a zdravotníkom.

Dobrovoľní duchovní predovšetkým dávali scientologické asisty pracovným partiám, aby im uľavili od vyčerpania a šoku zo záchranárskych prác a z osobných strát rodiny, priateľov a kolegov.

Ako sa šírilo povedomie o zázračných výsledkoch asistov, tucty sociálnych pracovníkov a poradcov pre bolestné situácie hľadali poučenie v Scientologickej cirkvi v New Yorku.

Po tréningovom rýchlokurze sa ich mnoho pridalo k tímu na Ground Zero.

Stále prichádzali noví účastníci z USA, Kanady a ďalších krajín. V priebehu nasledujúcich 9 mesiacov slúžilo viac ako 800 dobrovoľných duchovných. Ukázalo sa, že ich práca bola tak efektívna, že ich záchranári požiadali o to, aby ostali a pokračovali v pomoci dlho po tom, ako ostatné skupiny dobrovoľníkov odišli.

Starosta mesta New York Rudy Giuliani ocenil prácu dobrovoľných duchovných.

Tragédia z 11. septembra, 25 rokov po vytvorení programu dobrovoľných duchovných, zvýraznila životne dôležitú potrebu tejto skupiny v problémami sužovanej spoločnosti. V septembri 2001 si viac ako 6 000 ľudí vyslúžilo právo nosiť typické žlté tričko.

Dnes je viac ako 200 000 ľudí na celom svete vytrénovaných v technológii dobrovoľných duchovných. Takto vybavení pôsobia vo svojich vlastných komunitách, či na druhom konci svojej krajiny, či sveta a prinášajú ľuďom efektívnu pomoc.

Viac o tom tu: http://www.scientologynews.org/press-releases/scientology-volunteer-ministers-disaster-response.html