Ako sa stať dobrovoľníkom?

Aby ste sa mohli stať Scientologickým dobrovoľným duchovným je potrebné urobiť následovné:

 

1. Objednať si jednu z brožúr

 

2. V Centre Dianetiky a Scientológie si naštudovať kurz spojený z danou brožúrou (alternatíva je naštudovať si kurz na danú tému v cudzom jazyku online)

 

3. Začať hneď používať získané vedomosti pre pomoc sebe a iným

„Dobrovoľný Duchovný je v Scientológii definovaný ako osoba, ktorá na čisto dobrovoľnom základe pomáha svojim blízkym, poskytovaním jednoduchého, základného poradenstva ľuďom, ktorých stretne, aby im pomohla zvládnuť prekážky, ktoré musia prekonávať v svojom živote.“

 

„Myšlienka Dobrovoľných Duchovných bola v skutočnosti prebraná zo základného vzoru „bosého doktora z Číny“, ktorý poskytoval pomoc na zmiernenie mučivých problémov ľudí. Nebol dokonale vyškolený, ale bol jedinou pomocou, dostupnou mnohým ľuďom.

V programe pre Dobrovoľných Duchovných máme svojho „bosonohého“ vyslanca, ktorý dodáva jediné duševné poradenstvo, jednoducho a okamžite prístupné ktorémukoľvek človeku. Poskytuje služby, ktoré v spoločnosti vôbec neexistujú, služby, ktoré ani psychiatri, alebo ktokoľvek iný pre tento účel neposkytuje.

Celá myšlienka Dobrovoľných Duchovných je v Scientológii postavená na tom, že dokáže pomôcť druhým na báze dobrovoľnosti.”

 

“Môže popri tom taktiež pracovať v jeho stálom zamestnaní, no i napriek tomu stále zostáva Dobrovoľným Duchovným. “ – L. Ron Hubbard

Chcete vedieť pomôcť blížnemu? Naučíme vás všetko, čo vám treba

Ozvite sa nám cez kontaktný formulár vyššie. Niečo sa s tým dá urobiť.