Výstava - Žltý stan
113
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-113,theme-bridge,bridge-core-2.6.2,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-3,qode-theme-ver-24.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

Humanitárna výstava v Košiciach

 

Navštívte informačne vzdelávaciu výstavu v Košiciach na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne v rámci Európskeho turné žltého stanu pomoci.

 

 

 

Priamo z Kodane prišiel do Košíc putovný stan dobrovoľných duchovných a prináša zo sebou praktické riešenia pre širokú verejnosť. Mottom výstavy je „Nezáleží na tom, aký problém človek rieši, ale niečo sa s tým dá urobiť“.

 

Výstava ukazuje pomoc dobrovoľných duchovných pri najväčších katastrofách v nedávnych dejinách.

 

Na tejto vzdelávacej výstave návštevníci nájdu odpovede na to, ako zlepšiť vzťahy s inými ľuďmi, ako zlepšiť svoju výkonnosť v práci, ako rýchlejšie dosiahnuť svoj cieľ, ako zlepšiť svoju schopnosť študovať, ako zorganizovať svoj život lepšie, ako pomôcť pri chorobách a zraneniach, ako vyriešiť konflikt v rodine a ako pomôcť priateľom prestať užívať drogy.

 

Výstava okrem vzdelávacích tém poukazuje na skutočné príčiny úpadku morálnych hodnôt v spoločnosti, zdroj rasizmu a náboženskej netolerancie, zdroj falošných a nefunkčných riešení, spôsobujúcich nárast kriminality a užívania drog.

 

KDE :

Od 19. septembra do 22. septembra 2017 – Hlavná, pri Dolnej bráne, Košice

Od 25. septembra 2017 do 4. októbra 2017 – pred Domom techniky, Congress Hotel Centrum, Južná trieda 2A, 043 23 Košice

Od 5. októbra do 19. októbra 2017 – Hlavná, pri dolnej bráne, Košice

 

Vstup na výstavu je zadarmo.

Pomáhajú komunitám

Či už slúži vo svojich vlastných komunitách alebo na druhej strane sveta, mottom scientologických dobrovoľných duchovných je: „Niečo sa s tým dá urobiť“. Program bol vytvorený v polovici sedemdesiatych rokov L. Ronom Hubbardom, je sponzorovaný Medzinárodnou Scientologickou cirkvou a ako náboženská sociálna služba dnes vytvára jednu z najväčších a najviac viditeľných medzinárodných nezávislých pomocných síl.

Problémové oblasti života

Dobrovoľný duchovný je teda „osoba, ktorá dobrovoľne pomáha svojim blízkym tým, že opäť vracia účel, pravdu a duchovné hodnoty do života ostatných ľudí“. Stovky tisíc scientológov a ďalších ľudí bolo vytrénovaných osobne alebo online v širokom spektre zručností, ktoré využívajú scientologické základy, aby priniesli úľavu od fyzickej, mentálnej alebo duševnej bolesti a zlepšili akúkoľvek stránku života – komunikáciu, štúdium, manželstvo, rodičovstvo, vysporiadanie sa so stresom, úspech na pracovisku, dosahovanie cieľov a mnoho ďalšieho.

Pomoc pri katastrofách

Okrem toho, svetová sieť dobrovoľníkov tvorí stály scientologický záchranársky tím, ktorý sa mobilizuje v časoch pohrôm, spôsobených ľuďmi alebo prírodou, reaguje na výzvu, kedykoľvek je treba. Pri spolupráci s približne 1 000 organizáciami a agentúrami využili svoje zručnosti a skúsenosti pri poskytovaní fyzickej podpory a duševnej pomoci v stovkách miest pohrôm.

Spolupráca pri pomoci

Pošlite nám správu ak vás zaujíma viac